پیام کوتاه یا پیام صوتی کدام بهتر است؟ مطلب ویژه

 

در این مطلب قصد داریم به بررسی نقاط قوت و ضعف دو سامانه پیام صوتی پام و پیام کوتاه پام بپردازیم و آن ها را با هم مقایسه کنیم.

1- نحوه ارسال پیام:

در هر دو سرویس ارسال پیام از طریق پنل های اینترنتی صورت می گیرد که البته به دلیل محتوای متنی پیامک، تولید محتوای آن نسبت به پیام صوتی آسان تر بوده. زیرا برای تولید پیام صوتی نیاز به یک صدای استاندارد و محیطی مناسب ضبط و یا سفارش ضبط به استودیو های ضبط صدا است.

البته به این موضوع رو هم باید اشاره کرد که با بروزرسانی هایی که انجام داده است، با اضافه کردن سرویس هایی مثل آواخوان و آوامیکس این مشکل را برای کاربران سامانه پام رفع کرده است.

2- دریافت کنندگان پیام:

مخاطبین دریافت کننده پیام های صوتی پام تمامی مشترکین تلفن ثابت و همراه هستند که البته هیچ نوع محدودیتی از نظر بلاک کردن شماره و تبلیغات وجود ندارد. در مقابل مخاطبین پیامک تنها دارندگان تلفن همراه هستند که البته باید گفت در این سرویس امکان بلاک کردن پیام های ارسالی و تبلیغاتی وجود دارد که باعث کاهش جامعه هدف می شود.

3- هزینه ها:

در هر دو سرویس در ابتدا می بایست پنل آن را خریداری کنید، که در نگاه اول هزینه خرید پنل پیام صوتی پام نسبت به پیام کوتاه بیشتر می باشد و همین امر کمی باعث تردید کاربران در خرید پیام صوتی می شود. اما با یک دید دقیق تر و مقایسه اماکانات موجود در پیام صوتی میشه به یک رضایت کامل در خرید و پرداخت هزینه آن رسید.

در قدم بعدی هزینه های ارسال پیام در این دو سرویس مطرح می شود. هزینه ارسال پیام صوتی در پام بابت هر ثانیه، معادله 2.1  تومان می باشد و در مقابل هزینه هر صفحه پیامک حدود 14 تومان می باشد.

با توجه به آزمون های انجام شده هر 10 ثانیه پیام صوتی معادل 2 صفحه پیامک است. پس با یک حساب سرانگشتی  به این نتیجه میرسیم که هزینه ارسال 10 ثانیه پیام صوتی پام 21 تومان می باشد و همان متن در پیامک 28 تومان خواهد شد.

4- میزان تاثیر گذاری:

طبق تحقیقاتی که توسط کارشناسان بازاریابی و تبلیغات انجام شده، اولویت هایی که در اعلان (Notifications) های موبایل وجود دارد، تماس تلفنی اولین و مهم ترین آن هاست و پیامک در اولویت های دوم به بعد قرار می گیرد.

اما این موضوع را هم باید گفت که پیامک های متنی به نوعی اطلاعات مکتوب و همیشگی برای کاربران است که می تواند در هر زمانی مجدد آن ها را مطالعه کند.

این موضوع نیز در ابتدا دغدغه کاربران پیام صوتی پام بود که توانستیم با سرویس تماس برگشتی تا حدی این موضوع را پوشش دهد. ( تماس برگشتی یعنی تماسی که کاربر با همان شماره ای که از سمت سامانه پام گرفته شده میگیرد و می تواند آخرین پیام صوتی ارسالی را گوش دهد)

5- گزارش گیری:

پس از یک ارسال موفق، مهم ترین پارامتر موضوع گزارش گیری از ارسال است. این موضوع در سامانه پام به صورت دقیق با نمودار به کاربر ارائه می شود.

مواردی همچون: 

- تعداد پیام های ارسال 

- مخاطبینی که در دسترس نبودند

- مخاطبینی که به تماس پاسخ ندادند

- مخاطبینی که تلفن آن ها مشغول بوده است

و همچنین در بخش نمودار اثر بخشی می توانید درصد ثانیه های گوش کردن به پیام صوتی ارسال شده را مشاهده و بررسی کنید.

این نوع گزارش گیری در پیامک در دسته بندی های زیر می باشد

- پیام های ارسال شده 

- پیام های ارسال شده به بلاک

- پیام های ارسال نشده 

6- ویژگی های مشترک:

جدا از مقایسه های انجام شده ویژگی هایی هستند که به صورت مشترک در هر دو سرویس موجود است. ویژگی هایی مثل 

- امکان نظرسنجی

- امکان ارسال پیام با پارامتر های اختصاصی هر کاربر ( نام و نام خانوادگی....)

- ارسال انبوه 

و....

در نهایت باید گفت که پیام صوتی و پیام کوتاه به عنوان رسانه هایی هستند که هر کدام نیاز مشخصی از کسب و کار های مختلف را بر طرف می کنند. گاه در برخی کسب و کار ها با پیام صوتی بازخورد بهتری دارد و نیاز به استفاده از این محصول است و گاهی پیامک پاسخگوی نیاز کسب و کار هاست.

این مطلب به جهت مقایسه امکانات این دو رسانه و برای آگاه سازی آن دسته از مخاطبینی است که در انتخاب یکی از این دو رسانه برای کسب و کار خود دچار تردیدند.

 

Share

تصدیق نامهمشاهده همه

 

سامنه پیام کوتاه و پیام صوتی پام و درگاه پرداخت سداد بانک ملیسامنه پیام کوتاه و پیام صوتی پام و درگاه پرداخت به پرداخت بانک ملتسامنه پیام کوتاه و پیام صوتی پام و درگاه های پرداخت شاپرک شرکت شبکه الکترونیکی پرداخت کارتسامنه پیام کوتاه و پیام صوتی پام و درگاه پرداخت ناواکو بانک مسکنسامانه پیام کوتاه و پیام صوتی پام و درگاه پرداخت

بالا